Termosolární rok 2016

V příspěvku se pokusíme na jednom místě uspořádat myšlenky k závažnému tématu “likvidace roztočů a omezení nákaz” prostřednictvím (pouhého) zvýšení teploty na plástech. Vývoj a zkoušky zařízení na tomto principu probíhají již mnoho let a je na čase začít využívat jejich výsledků pro dobro včel i naše. Věřme, že bude právě rok 2016 tím přelomovým, kdy přestanou plané diskuze a začne se v boji proti roztočům cíleně a masivně používat teplo ať už jako alternativa, nebo alespoň účinný doplněk k chemickým léčivům.

 

Pro začátek nastíníme otázky, odpovědi zatím “visí v éteru …”

 

otázka č.1:
– jsou nějaké výzkumy / poznatky, které by důkazně zpochybňovaly likvidační účinek zvýšené teploty na roztoče Varroa Destructor ?

 

otázka č.2:
–  může snad někdo zpochybnit, že dvojité sklo a následná výplň dokáže přenést a udržet mezi plásty obrovskou tepelnou energii prostřednictvím infra záření ?

 

otázka č.3:
– obává se ještě někdo, že zvýšená teplota jen roztaví plásty a vyžene včely ?

 

otázka č.4:
kolik elektrické energie by bylo potřeba ke zvýšení teploty v úle (např. infra panelem) rovnocenně k účinku solárního ohřevu (a jak ji k běžným úlům dostat) ?

 

otázka č.5:
– existuje levnější funkční alternativa k úlům p. Linharta, nebo snad tato jediná konstrukce je schopná zajistit prohřátí včelstva ?

 

otázka č.6:
– co vše vyplývá z patentu 304594. Bude ve svém důsledku omezovat rozšiřování “termoléčby” ?>>> http://spisy.upv.cz/Patents/FullDocuments/304/304594.pdf <<<

 

pokračování se píše ….

výzva pro čtenáře:   v komentáři můžete přidat otázky i odpovědi 🙂

 

termosolární úl 2016 - př. Šichán

termosolární úl 2016 – u nás testuje př. Šichán

teplota v termosolárním úle, test př. Šichán 2016

teploty v termosolárním úle, dá se to i docela snadno “přepálit” 🙂 př. Šichán, duben 2016

 

 // termosolární rok 2016 //


Komentáře

Termosolární rok 2016 — 1 komentář

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..