Hlášení o umístění včelstev na OÚ

Vážení přátelé,

stanoviště vašich včelstev pro letošní rok nahlásíme obecním úřadům v Kamenici, Kostelci u Křížků, Křížkovém Újezdci, Radějovicích a Sulicích hromadně, nemusíte tedy žádné hlášení posílat.

//Vladimír Uher//
Hlášení o umístění včelstev na OÚ pro rok 2015


Komentáře

Hlášení o umístění včelstev na OÚ — 2 komentáře

 1. Dobrý den,
  jak máte u Vás v ZO vyřešeno, aby hromadné podání plně odpovídalo vyhlášce. Jde mi o povinnosti přikládat jednoduchý náčrtek umístění včelstev ? Je to uvedeno pod písmenem c.
  http://eagri.cz/public/web/mze/legislativa/pravni-predpisy-mze/tematicky-prehled/100775123.html
  Řešíme stejný problém v naší ZO, kde je také bohužel zažitá praxe v suplování povinnosti včelaře hromadným podáním na obecní úřad. Bohužel výbor, potažmo člen, který toto provádí a nedoloží veškeré zákonem a vyhláškou požadované náležitosti se vystavuje riziku, že v případě soudního sporu toto bude ku škodě poškozeného včelaře. My jsme měli loni v naší ZO hromadné úhyny včelstev a z ÚKZÚZ bylo řečeno, že pokud by se na obci ty mapky nenašly, byla by to právníkovi protistrany nahrávka na smeč. Nehledě na to, že fyzické osobě, která se dopustí přestupku tím, že poruší ustanovení o ochraně včel podle § 51 zákona . 326/2004 Sb., v platném znění, lze uložit pokutu do výše 40 000 Kč. Jak tyto mapy přikládáte ? Máte jednu pro všechny ? nebo ke každému členovi přikládáte mapu z katastru zvlášť ? Jak by jste to dělali, když by došlo k úhynu včel, přijela SVS a ÚKZÚZ a vyzvali poškozeného při protokolování o předložení potvrzené kopie podání na OÚ ? Dáváte členům kopie ?

  s přátelským pozdravem

  Luděk Klinkovský
  ZO Libhošť

 2. V naší organizaci podáváme hromadný přehled jen s určením parcel, nově dle exportu z CISu.
  Na úřadech našich obcí zpravidla mají dobrý přehled, kde jsou včelstva umístěna. Kontakty na všechny včelaře jsou snadno dostupné. Takže pokud se někdo na obci zeptá – náčrtek obdrží s minimálním zpožděním. Myslíme si, že větší problém je, že nikdo ani neptá …

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..