Nepodceňujte včelí žihadlo

Včelí žihadlo: Včelí jed není určen k usmrcení protivníka, je to jen obrana, která má případného narušitele zahnat na ústup. Včelí jed se vytváří v jedových žlázách včely, je uskladněn v jedovém váčku a v případě potřeby je dutým žihadlem vypuzen do rány.

číst dále ...

Roje

V období rojení včel (nejčastěji květen, červen) můžete ve svém okolí narazit na letíci “mrak” včel, který se dříve nebo později usadí – nejčastěji na větev nějakého stromu, nebo keře.

SZPI 2014 – kontrola medu 06/2014 v maloobchodní síti

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2014 mimořádnou kontrolu medů v maloobchodní síti se zaměřením na hodnocení jakostních parametrů, které indikují zejména falšování. Z celkem 30 vzorků medu nevyhovělo požadavkům právních předpisů 18 vzorků. U všech nevyhovujících medů laboratorní analýza prokázala hodnoty, které jsou považovány za důkaz falšování nebo neodborného zacházení, které snižuje jakost potraviny. Kontrola u nevyhovujících vzorků prokázala především následující pochybení:

číst dále …

Přehled programu včelařských kurzů SOUV Nasavrky 2015

Informace o kurzech převzaty z webu http://www.souvnasavrky.cz/ (aktualizováno 5.1.2015) Seřazeny podle data konání. Ke každému výukovému programu je níže v druhém dokumentu přihláška. POZOR: obsazenost kurzů si raději ověřte v oficiálním seznamu >>http://www.souvnasavrky.cz/akce/akce-souv-vvc-ops<<, nebo ještě lépe přes emailový, či telefonický kontakt na … číst dále …

Jak začít včelařit

Na toto téma toho již bylo napsáno mnoho a na internetu se dá najít nepřeberné množství víceméně přehledně zpracovaných rad pro začátečníky. … číst dále …