Z jiného soudku: Spasí blaničtí miliardáři české zdravotnictví?

Doporučuji k zamyšlení tento článek Jana Hnízdila z Lidových novin, o našich miliardářích, kteří to s námi myslí jen dobře.: Agrofert / Babyfert  http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=23114

z textu článku:

“Stejně jako farmaceutický průmysl vnutil lékařům názor, že lidské tělo potřebuje pro své zdraví stálou lékařskou péči a přísun léků, tak i petrochemický průmysl přesvědčil farmáře, že půda pro zachování výnosů potřebuje mohutný přísun agrochemikálií a dohled agronomů. Tato praxe v obou případech vážně narušila přirozenou rovnováhu živých systémů a tím vyvolala četné choroby,” píše Fritjof Capra v knize Bod obratu.

 

“Společnost založená na neustálém ekonomickém růstu je těžce nemocná. Ženy žijí v napětí a shonu, užívají antikoncepci, léky na nervy, na žaludek, jedí jídlo plné chemie. Jsou uštvané a vystresované. Takové ženy nerodí. K tomu, aby žena přirozeným způsobem počala a plod udržela, musí byt klidná, uvolněná, kyprá, dobře opatrovaná, laskaná a milovaná.”


Komentáře

Z jiného soudku: Spasí blaničtí miliardáři české zdravotnictví? — 1 komentář

  1. Moje dcera (26 let) chtěla dítě. Na gynekologii na prohlídce byla její plodnost zpochybněna cystami (sklonům k cystám) a navrhována léčba na nějaké klinice, hormonální. Říkala jsem jí: chceš dítě už delší dobu, pořád to odkládáte, nediv se, že tělo vykazuje znaky nespokojenosti. Vlítněte na to a uvidíš. Za 5 týdnů byla těhotná. Šla na gynekologii, kde se dozvěděla, že “je to malé” (byla těhotná víceméně pár hodin), že šance na donošení je 50% a byl jí doporučen režim hodný invalidity. Těžko jsem ji uklidňovala. Nakonec se povedlo. Uvěřila a od té doby jen kvete. Nebyl vůbec žádný důvod pochybovat o tom, že otěhotní. Je to zdravá holka. Přesto věřila tomu, že to bude problém, mít normálně dítě.

    Pan doktor Hnízdil píše: “K tomu, aby žena přirozeným způsobem počala a plod udržela, musí byt klidná, uvolněná, kyprá, dobře opatrovaná, laskaná a milovaná.”

    Přála bych si, aby ženy pojaly feminismus a emancipaci v tomto duchu, nejen, aby se cpaly antikoncepcí a snažily se udržet krok s “moderním světem” za každou cenu, aby si uvědomily, že “nastavení” je dokonalé. Vůbec bych si přála více úcty k zázraku života a méně úcty k bazénům a dovoleným bůhvíkde.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..