Konec zimy

Na začátku února proběhla výroční členská schůze, na které jste odevzdali vzorky měli pro zjištění počtu roztočů ve včelstvech. Výsledky najdete na záložce “Léčení”, v jednotlivých případech vyššího výskytu roztoče varroa již proběhlo první léčení nátěrem zavíčkovaného plodu s následnou fumigací.

Po velmi mírné zimě se rychle probouzí příroda a díky několika teplým dnům můžeme s potěšením poslouchat hukot včel před úly a sledovat přínos prvního pylu.

Druhé léčení (vkládání formidolových desek) bude v přestávce po květové snůšce, podle vývoje počasí asi v polovině června.

Na výroční členské schůzi byli zvoleni členové výboru a na následné výborové schůzi proběhla volba členů výboru do jednotlivých funkcí. Dokumenty z obou zasedání najdete na našich stránkách.

V důsledku opatření proti šíření koronaviru trávíme více času doma. Využijte ho tedy přemýšlením jak naložíte s příspěvky členům naší ZO na nákup pomůcek pro lepší včelaření, nebo vzděláváním se v našem oboru. Vyzkoušejte si třeba “Včelařské kurzy online” na stránkách : vcelarstvi.cz

Vladimír Uher


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..