OBĚŽNÍK č2 / 2017

Vážení přátelé, léto přináší chovatelům včel několik důležitých úkolů, se kterými chceme seznámit začínající včelaře a připomenout je zkušeným včelařům.

 

 

1. Podletní léčení: Je jedním z nejdůležitějších, záleží na něm síla přezimujících včelstev. Léčivo, které vám předají vaši úsekoví důvěrníci aplikujte nejpozději začátkem srpna. Gabonové pásky vkládejte podle návodu do uliček mezi plod a vyjměte za 30 dnů.

 

2. Čerpání příspěvků od ZO ČSV Struhařov: Připomínáme možnost čerpání příspěvků podle Usnesení výroční členské schůze: příspěvek na nové včelařské pomůcky ve výši 500 Kč nebo na vyšetření MVP a příspěvek 100 Kč na odebranou matku z vyššího chovu. Účty je třeba předložit nejpozději při výplatě dotace 1.D.

 

3. Dotace na zazimované včelstvo: Vyplňte pečlivě a úplně přílohu k žádosti dotačního programu 1.D (žádost včelaře), byla uveřejněna v časopise Včelařství č. 8/2017, podepište a předejte nejpozději do 14.9.2017 svému důvěrníkovi, nebo zašlete na adresu:

 

Vladimír Uher
Hlavní 53
Sulice – Hlubočinka
251 68 Kamenice

 

Vyplňte také podklady pro statistický výkaz o včelařství, který je na zadní straně žádosti o dotaci.

 

4. Hlášení ČMSCH: Stejně, jako v minulých letech, zašleme hlášení za celou základní organizaci a ušetříme svým členům poštovné. Tímto hlášením je podmíněna výplata dotace. Vyplňte předepsaný formulář a odevzdejte ho společně se žádostí o dotaci. Členové, kteří zasílají hlášení na Hradištko e-mailem, zašlou kopii na adresu: vcelari.struharov@seznam.cz

 

Stáhnout (DOC, 64KB)


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..