Tip na výlet – interaktivní expozice Včelí svět – Hulice

V obci Hulice, přibližně 15 kilometrů východně od Vlašimi a legendární hory Blaník, byla v roce 2012 otevřena unikátní interaktivní expozice Včelí svět. 

 

Úvodní info z oficiálních webových stránek  http://www.vcelisvet.cz/
>>Mapa s možností vyhledání trasy do Hulic<<

Od 1. července 2012 je v budově bývalé školy v Hulicích otevřena unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva. Expozice záměrně vynechává typické muzejnické artefakty, o to víc se soustředí na současné technologie. Lidé se mohou projít velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech si prohlédnout anatomii včely, zahrát si kvíz ze života včel anebo si pustit zvuky úlu.    Expozice je v plánovaném obsahu a rozsahu jediným obdobným projektem ve středoevropském prostoru.

Projekt spojuje dva významné prvky – prvním je představení atraktivního života včelstev, který při kvalitní prezentaci přináší neopakovatelné zážitky, druhým je významný výchovně-vzdělávací přínos a propagace ochrany včelstev, která jsou nezbytnou součástí přírodního koloběhu a zároveň ohroženým přírodním druhem se stále se snižujícími počty.
Projekt je zaměřen na nejširší veřejnost (pro kterou představuje výjimečný zážitkový prostor v rámci turistických výletů) I děti ze základních škol (pro které je jedinečnou výchovně-vzdělávací aktivitou).

Včelí svět – Hulice

Komentáře jsou zakázány.