Již proběhlo: neděle 22. června 2014 – 11.České Medobraní v Ořechu

V příspěvku naleznete pozvánku ZO ČSV Praha – Řeporyje na červnovou akci pro včelaře i širokou veřejnost 

 

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na 11.České Medobraní v Ořechu, které se koná v neděli 22. června 2014. Medobraní má jako hlavní cíl ukázat široké veřejnosti život včel, jejich produkty a práci včelaře. I proto se koná v největší včelařské sezóně, v době, kdy máme my včelaři nejvíce práce. Ale díky tomuto termínu máme možnost ukázat lidem včely v největším proletu i aktivitě, můžeme na pódiu vytáčet čerstvý med a nechat ho hned návštěvníkům ochutnat a to vše každoročně táhne a oslovuje velké možství „nevčelařů“. A návštěvníky táhne i bohatý program a vstup zdarma.

V příloze Vám zasílám program celého Medobraní včetně „odborné“ části. Ta je určena nejen včelařům, ale hlavně organizátorům podobných akcí (Honigfest, Bee festival, …) z mnoha míst Evropy. Ale pokud máte zájem, můžete se zúčastnit i této „mezinárodní“ části Medobraní.

Letošní České Medobraní bude ještě o něco slavnostnější, než ta minulá. Naše včelařská organizace (nejstarší v Praze) bude slavit 115. výročí svého vzniku. A tak jsou některé části věnované předevšímtěmto oslavám (svěcení nového praporu, předání ocenění nejlepším včelařům, ..).

Jedním z bodů programu je i soutěž o „nejchutnější med a medovinu“. Ta probíhá tak, že včelaři odevzdají vzorek medu (0,5kg) a medoviny (0,25l) a návštěvníci Českého Medobraní pak ochutnávají a hodnotí (pochopitelně vzorky označené pouze čísly). Komise pak hlasy vysčítá a 2 včelí královny (pro úl neobvyklá a vzácná chvíle …) pak vyhlásí výsledky a předají ceny nejlepším. Soutěžící neplatí žádné startovné.

V letošním roce jsme otevřeli ještě novou kategorii „nejlepší obal“. Tato soutěž je ale určena především větším producentům medu, medoviny a dalších produktů. Do soutěže můžete vystavit i plný nebo prázdný obal. A je zcela jedno, od jakého produktu je. Návštěvníci vyberou obal, který je nejvíce osloví.

Vzorky do soutěže se přijímají od 12.00 do 13.00 u stánku „ochutnávka – soutěž“. Hodnocení probíhá od 13.00 do 14.30 a slavnostní vyhlášení výsledků bude v 15.30.

Pokud budete chtít prodávat svůj med nebo další včelí produkty, je to možné. Pro takový Váš stánek bude plocha (do 3x3m) bez poplatku (jen Vás požádáme o to, abyste něco ze svého sortimentu věnovali jako cenu do soutěží pro návštěvníky, to Vám na druhou stranu zvýší propagaci, neboť moderátor bude na tyto ceny a stánky, ze kterých pocházejí výrazně upozorňovat). Vzhledem k omezenému prostoru je ale třeba, abyste se přihlásili. Do přihlášky napište prosím i svůj mobilní telefon a velikost stánku. Pokud budete nabízet něco speciálního, napište to také do přihlášky, zvýšíte tím svoji propagaci. Stánek je třeba, abyste měli vlastní. Myslíme si, že prodávámí medu na podobné akci za cenu nižší než 120,-Kč/kg znehodnocuje a uráží práci poctivých včelařů a proto si nepřejeme, aby někdo na našem Medobraní za tyto ceny med prodával.

Stáhnout (DOCX, 14KB)

Komentáře jsou zakázány.