Na Český svaz včelařů, o. s., byla podána žaloba

Na dubnovém zasedání PRV bylo mimo jiné projednáno podání žaloby na Český svaz včelařů, o. s., o neplatnost usnesení RV ČSV a to jak listopadového usnesení RV o odvolání PRV, tak usnesení lednového volebního RV, kterým byl zvolen nový předseda a další členové PRV.

Žalobu podal 10. února 2014 bývalý předseda ČSV, RNDr. Václav Švamberk. Současně s textem žaloby svaz obdržel dopisem Obvodního soudu pro Prahu 1 ze dne 25.3.2014 výzvu k vyjádření k přiložené žalobě.
Vyjádření ČSV se v současné době připravuje.
17.4.2014
Mgr. Jarmila Machová
/informace převzata z webu www.vcelarstvi.cz/
Info pro neznalé věci:
Aktuálně se my včelaři  (zapojení v největším, ale nikoli jediném včelařském spolku v ČR) různými způsoby pokoušíme bojovat proti nekalým a neprůhledným praktikám, které zavánějí snahou o organizované rozkrádání (především peněz z dotací) – a jak už to bývá – navíc pod záminkou, že je to pro naše dobro.
Podle informací, které prosakují na povrch, je nové samozvané vedení především spolkem “podnikatelů” a jejich “přátel”. Výsledkem takových zbytečných problémů může být destrukce celého tohoto užitečného a potřebného systému “včelaři sobě”.

Komentáře

Na Český svaz včelařů, o. s., byla podána žaloba — 2 komentáře

  1. Nechutná nenasytnost a chamtivost našich “podnikatelů” roste až k nekonečnu.
    Zase je tu doba, kdy tolik lidí považuje morálku za něco obtěžujícího. Těmto lidem ke štěstí stačí v podstatě pocit, že snadno nabyli peněz a majetku, dokáží se radovat z toho, jak krádež provedli chytře a odůvodnit to – asi sami víte jak. Svědomí se většinou dá potlačit, nebo ho už nemají. No komentovat jsem to původně nechtěl, prostě je tu…  BORDEL

  2. “Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš”, aneb tito lidé byli vychováni v minulém režimu, ne? Jakže se to mezi lidem obecným říkalo “kdo neokrádá stát, okrádá rodinu”? Jak jinak v režimu, který sám vznikl jen krádeží, lží a násilím, od soukromého majetku po pracovní a kariérní místa, kdy odborníci, zkušenosti se vytvářely v minutě z ničeho, jen podle známostí a stranické knížky, že?
    A tito lidé to mají tak hluboko zašité, že si z toho dokonce udělali normu, hodnotu normálnosti, jak nám veřejně celkem nedávno sdělil i náš nedávný premiér při prvních prověrkách, když se hájil.
    A jak asi tito lidé vychovávají své děti? A hlavně, kde mají vzít vzor, příklad, když jim nikdo, hlavně žádná autorita neřekne, že jejich norma je už ve svém principu nemorální? Když to třeba chudáčci opravdu nevědí?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..