Kronika: rok 1963

Výroční členská schůze se konala 10. března 1963 v Olešovicích. Ze zprávy vyplývá, že máme 89 organizovaných členů, ale členské schůze jsou málo navštěvovány. Letos bude u nás uspořádán mezinárodní sjezd včelařů.

Na výborové schůzi 24.8. podali zprávu o mezinárodním včelařském kongresu v Praze /12. – 17. srpna/ př. Lisý a Benák. Rovněž byly projednány oslavy 50. výročí trvání naší organizace. Členská schůze se konala 31. 8. 1963 na Nové Hospodě. Bylo oznámeno, že v dodávce medu jsme se v okrese umístili na 1. místě, na 1 včelstvo bylo odevzdáno 5,18 kg medu.

Př. Lisý  podal zprávu o mezinárodním včelařském kongresu, který se konal v Praze 12. – 17. června za účasti 1000 hostů ze zahraničí ze 34 zemí. Kongres nás významně reprezentoval jak po stránce včelařské, tak i v mezinárodně politické, neboť to byl po 70 letech první případ, kdy se kongres konal ve slovanské zemi a navíc v Československé social. republice.

Př. Medřický a Vykročil byli pověřeni, aby sjednali pořádání oslavy 50. výročí trvání naší organizace v hotelu Struhařov. Navrženo, aby každý člen přispěl částkou 15 Kčs na režii spojenou s oslavou. Oslava se uskutečnila 28. září 1963. Účinkovala hudba p. Hotového, estrádní umělci Fr. Hurych, Ela Šárková a Beda Lak, na klavír je doprovázel prof. Horák. Manželky včelařů napekly medové cukroví a zhotovily perníkovou chaloupku. Diplomy obdrželi: Fr. Komárek, J. Mádl, Fr. Mádl, J. Lisý, J. Stehlík, M. Trunc, J. Saipt, Veselka, Řehák, Šedivý, Dvořák, Vodrážková.

 

Komentáře jsou zakázány.