Rozbory medu z vlastní produkce

Potřebujete získat certifikát „Český med“ o kvalitě Vašeho medu? Dále v příspěvku naleznete informace vydané Výzkumným ústavem včelařským, který tyto rozbory provádí.

Norma Český med je určena pro členy svazu, kteří mají svá včelstva a tudíž med z vlastní produkce.

 

Certifikát vystavujeme na základě rozboru. Stačí zaslat 1/2 kg medu. Celkový rozbor pro kontrolu kvality medu zahrnuje stanovení obsahu vody, sacharózy a HMF. Tento rozbor nazýváme „balíček 1″ a stojí 900 Kč. Včelař platí jen 100 Kč (800 Kč je dotace, o kterou žádá laboratoř).

 

„Balíček 2″ představuje navíc měření vodivosti, abyste mohli doložit, že správně deklarujete druh medu (květový / medovicový) pro prodej, resp. etikety. Tento rozbor stojí 1010 Kč, včelař platí je 210 Kč (800 Kč je dotace).

 

poznámka: NAŠE ORGANIZACE NABÍZÍ SVÝM ČLENŮM MOŽNOST DODATEČNÉHO ZALAMINOVÁNÍ ZÍSKANÉHO PAPÍROVÉHO CERTIFIKÁTU DO FÓLIE … aby chvíli vydržel a dal se třeba vystavit při prodeji

 

Potřebujete získat certifikát o negativním vyšetření Vašeho medu na mor plodu? Vystavíme Vám jej na základě mikrobiologického vyšetření . Stačí zaslat 1/2 kg medu. Cena za vyšetření je 450 Kč,včelař platí jen 50 Kč. 400 Kč je dotace, kterou si vyřizuje laboratoř hromadně. (pozn.: toto vyšetření z medu nemůže sloužit jako potvrzení o bezinfekčnosti včelstva – to se dělá ze vzorku měli)

 

Vzorek medu s žádostí o rozbor zašlete na adresu uvedenou níže v příspěvku.
Pokud žádáte současně chemický i mikrobiologický rozbor, stačí zaslat jeden vzorek medu.
Na dotaci má nárok jen chovatel včel s přiděleným registračním číslem chovatele. V žádosti o dotovaný rozbor medu nezapomeňte uvést datum narození, registrační číslo chovatele (nově) a celou adresu.

 
Za rok lze uplatnit 4 dotace. Dotační rok je od začátku září do poloviny srpna následujícího roku.
Vzorek medu s žádostí o rozbor zasílejte na naši adresu. Vzorky můžete posílat celoročně.
Aby se sklenice s medem nerozbila při přepravě, doporučujeme použít vyšší půlkilovku a strčit ji do ustřižené PET lahve a mezery vycpat papírem. Není třeba používat žádný speciální formulář objednávky. Stačí stručný dopis.

 

Adresa pracoviště:

 

Výzkumný ústav včelařský, s. r. o.
Dol 94
252 66 Libčice nad Vltavou

certifikát český med

ukázka certifikátu

Komentáře jsou zakázány.