Soutěž “Český med”, Projekt “Med jak má být”

převzato z webu Výzkumného ústavu včelařského v Dole:

 Soutěž “Český med roku 2015”

Soutěž probíhá každoročně v omezeném období (červen až září). Soutěž je vyhlašována v časopise Včelařství a na našich stránkách. Posílání vzorků do této soutěže je tedy časově omezeno. Do soutěže se posílá za každý med jedno kompletní balení medu, to znamená sklenice s etiketou. Etiketa je nutná. Med musíte poslat s přihláškou, která je zveřejněna v časopise Včelařství. Medy jsou nejdříve podrobeny chemicko-fyzikálnímu rozboru. Po provedení rozboru dostanete protokol s výsledky, certifikát “Český med” (pokud jsou výsledky vyhovující) a dál čekáte na závěrečné vyhodnocení soutěže. To probíhá, až když jsou všechny zaslané medy pohromadě a mají hotový fyzikálně chemický rozbor. Pak komise posuzuje výsledky rozboru a ještě etikety a celkové balení. Po souhrnném zhodnotí všech kritérií jsou nejlepším soutěžním medům uděleny diplomy – zlaté nebo stříbrné medaile. Držitelé diplomů dostávají ještě ke každému diplomu 10 kruhových samolepek znázorňujících medaili ve zlaté i stříbrné variantě. Větší množství si mohou objednat. Pro používání musí dodržovat daná pravidla.
Cena – 1120 Kč (z ceny lze odečíst dotaci 800 Kč)

samolepka-221x300

Pro držitele diplomů – zlatých i stříbrných medailí v soutěži “Český med roku ….” máme nabídku prodeje kruhových nálepek průměru 20 mm znázorňujících medaile.

Můžete je využít pro Vaše propagační materiály, etikety a jiné příležitosti, s těmito podmínkami.
Uživatel nálepek musí být nositelem zlaté nebo stříbrné medaile získané v soutěži “Český med roku ….” a na materiálu nebo etiketě musí být současně uveden tento text:
Včelař (podnik) je nositelem zlaté (stříbrné) medaile soutěže Český med 20.. za med ….. (uveďte dle diplomu).

10 nálepek dostává úspěšný účastník soutěže ke každému diplomu. Další nálepky si můžete přiobjednat na naší adrese nebo na beedol@beedol.cz

Aktuální nabídka a cena:
Stříbrné hologramové medaile 3 Kč/ks včetně DPH
Zlaté hologramové medaile (momentálně nedostupné)
Zlaté medaile nového typu (viz obrázek) 2,50 Kč/ks včetně DPH


 

Projekt “Med jak má být”

Celoroční akce pro všechny včelaře. Je to další možnost, jak propagovat dobrý med. Kdykoli v průběhu roku můžete zaslat vzorek medu (stačí 1/2 kg) s touto přihláškou. Etiketu posílat nemusíte. Váš med bude podroben fyzikálně chemickému rozboru. Dostanete protokol s výsledky a pokud bude Váš med splňovat příslušná kritéria, dostanete také diplom Oprávnění k užívání ochranné známky “Med jak má být”. Jako držitel takového oprávnění si můžete k označení svých sklenic zakoupit pečetě pro “Med jak má být”. Každá pečet má svoje unikátní číslo. Váš zákazník může ověřit na stránkáchwww.beedol.cz/medjakmabyt, že med který si zakoupil s tímto číslem, byl analyzován naší laboratoří a splňuje všechna kritéria kvality. K pečetím si můžete objednat takéetikety s vlastními údaji, které jsou graficky upraveny tak, aby byly sladěné s pečetěmi.
Cena základní služby 1300 Kč (z ceny lze odečíst dotaci 800 Kč),  zvlášť se účtují pečeti (1 kč/ks) a etikety (viz podrobnosti projektu).

Je možné zaslat jeden vzorek medu a přihlásit se do více akcí?

Ano, stačí poslat jeden vzorek medu a s ním odpovídající přihlášky. Cena za účast v soutěži Český med zahrnuje i vystavení certifikátu Český med. Za účast v projektu “Med jak má být” se platí zvlášť.

//převzato z webu Výzkumného ústavu včelařského v Dole//


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..