Již proběhlo: besedy pražských včelařů (2014/ 2015)

V pondělí 9. března od 17 hodin se uskuteční beseda na téma Svépomocná výroba technického vybavení malovčelaře se zkušeným včelařem Miloslavem Havrlíkem, který včelaří pětapadesát let v brdské oblasti. Vynikající včelařské pomůcky a vybavení př. Havrlíka uvidíte na dokumentárním videu, debatou s jejich tvůrcem bude provázet RNDr. Václav Švamberk.

Již Proběhlo: V pondělí 9. února od 17 hodin se uskutečnila přednáška na téma:
Praktické zkušenosti z chovu včelích matek zkušeného odborníka ing. Oldřicha Veverky,
který je vedoucím pokusného včelínu Kývalka (detašované pracoviště VÚVč Dol).

Akce se uskuteční jako vždy v hlavním sále Státní veterinární správy ČR, Slezská 100/7, Praha 2.

Bývá dost plno, proto doporučuji přijít včas. Zúčastnit se mohou členové i nečlenové ČSV, prosím nezapomeňte na číslo chovatele, které se píše na prezenční listinu.

Případné otázky směřujte na radka@majabee.cz případně volejte na mobil 731 440 599.

Přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce Vám i Vašim včelstvům

Radka Ingrová


 

Již proběhlo: V pondělí 12. ledna od 17 hodin uvidíte mnoha filmovými cenami ověnčený švýcarský dokumentární film MORE THAN HONEY (Více než med) s českými titulky a komentářem RNDr. Václava Švamberka.
Tento film prezentuje unikátní záběry situace včel na celém světě – např. katastrofální zacházení s včelami v USA a jeho důsledky, ruční opylování ovocných dřevin v Číně, kde včely již v některých regionech vyhynuly, a též tíživou situaci šířících se nemocí včel v Evropě – její příčiny a důsledky.  Tento film kromě mimořádné dokumentární hodnoty, na níž se podílejí mimo jiné též unikátní makrozáběry včel, má neobyčejně silný emocionální náboj. Dalším hostem bude Libor Kašparovský, který  v USA rok pobýval na včelařské farmě a přinese autentické zkušenosti ze včelaření v Severní Americe.


 

Besedy pražských včelařů pod organizačním vedením MěV ČSV Praha pokračují v následující sezóně 2015 v termínech  9.  února, a 9. března 2015 ( je to vždy druhé pondělí v měsíci od října do března). Začínáme vždy od 17:00  a končíme v 19:00 hodin. Akce probíhá v hlavním sále Státní veterinární správy ČR, Slezská 100/7, Praha 2. Vzhledem k velkému zájmu ze strany včelařů o tyto vzdělávací přednášky z našeho oboru a omezených míst k sezení  doporučuji přijít o trochu dřív. Vstup je určený pro všechny členy i nečleny ČSV, přesto členy prosím nezapomenout na číslo chovatele, které se píše na prezenční listinu. A co že se v letošním roce chystá za přednášky? Tak to se opravdu nechte překvapit a sledujte svazové stránky na www.Vcelarstvi.cz , kde najdete aktuální informace, nebo mi můžete napsat do e-mailu na: uva@centrum.cz případně zavolat na mobil 77 62 62 602,

s pozdravem Včelám dík,
Augustin Uváčik, DiS
Osvěta MěV ČSV Praha

Komentáře

Již proběhlo: besedy pražských včelařů (2014/ 2015) — 2 komentáře

  1. Logické a vstřícné by bylo kdyby pokud je to možné byl přednášející a přibližně téma přednášky uvedeno před přednáškou Opravdu ale opravdu nejsem zvědav na překvapeni přednášejícího dekuji Jan burgel

    • Děkuji za upozornění, původní info pořadatelů z minulého roku jsem aktualizoval o nově dostupné informace.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..