Další schůze se konala 13. května 1928 ve V. Popovicích. Přítomno bylo 10 členů a 5 hostů. Na schůzi přednášel kočovný učitel včelařství Jan Výleta z Hostivic u Prahy na téma Chyby začátečníků. Promluvil o životě včel a o umění včelařském. Tomuto umění se lze naučit u zkušených včelařů, ve spolku a studiem včelařských spisů. Důležitý je plem. chov. Dále o včelách: Nejlepší je včela česká. Co se týče úlů: doporučuje širokonízkou míru. Nářadí má být málo a má být laciné: stačí kleště, kuřačka a kukla. Potom promluvil o práci na včelíně po celý včelařský rok. Nerozebírat brzy včelstvo, pracovat jen za pěkného dne, nejlépe po poledni, pracovat klidně, tiše, opatrně, postupně rozšiřovat plodiště.V létě do medníku podle možností staré voští. prohlížet roje i mateřáky, mají-li matku, asi 10. den po usazení roje. Dávat roji celé mezistěny a přikrmovat. Konečně o zazimování a o zimním klidu.
Příští schůze se konala 25. listopadu 1928. Pojednáno o organizaci prodeje medu v jednotných lahvích. Zvolen obor pro prodej medu, předseda Jan Kovář, jednatel Boh. Šmída, členové R. Čuřík, K. Štemprok a Fr. Kronus. Stanovena cena 1 kg medu bez láhve na 22,50 Kč, z čehož 10 % dostane obchodník, jemuž se med dá do prodeje.
Z roku 1928 je i více zápisů v jednacím protokolu: okresní politické správě se měla oznámit jména funkcionářů, okresní správní komisi podána žáost o subvenci, pan Ringhoffer se žádá, aby nařídil pěstovat medonosné rostliny, kočovnému učiteli Výletovi poslán dopis, aby proslovil přednášku Chyby začátečníků, přihlášeni noví členové A. Nejedlý, Josef Pokorný a V. Hrábek.